Antalya Lazer Epilasyon ile Yaza Hazırlanın

Antalya Lazer Epilasyon ile Yaza Hazırlanın

Antalya Lazer Epilasyon ile Yaşamınıza Keyif Katın!
İstenmeyen tüylerden kurtulmak; hem sık sık tekrarlanmak zorunda olan, hem de zahmetli ve genelde acı veren bir prosedür olduğundan birçok kişi bu durumdan oldukça şikayetçidir. Bu nedenle, sorunu çözmek için birçok ürün ve yöntem ortaya atılıyor. Bunlar içerisinde kişiye en iyi çözümü sunan yöntem lazer epilasyondur.
 
Antalya Lazer epilasyon, tüy köklerine nüfuz etmek için yoğunlaştırılmış ışınlar kullanan bir tekniktir. Işın, foliküller içindeki renk veren melanin tarafından emilir ve içindeki tüyleri yok eder. Lazer epilasyon, tüm dünyada en sık gerçekleştirilen kozmetik işlemler arasında yer almaktadır.
 
Antalya Lazer Epilasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?
Lazer epilasyon; yüz, bacak, kol, koltuk altı, bikini bölgesi gibi tüy olması istenmeyen bölgelerdeki epilasyon için en faydalı yöntemlerden biridir. Tekniğin avantajları şöyle: 
Hassasiyet: Lazer epilasyon cihazı, çevre dokuya zarar vermeden koyu ve sert tüyleri seçerek hedef alabilir. 
Hız: Lazerin her bir darbesi hızlıdır ve aynı anda birçok tüyü hedef alabilir. Lazerler, yaklaşık olarak saniyenin dörtte biri kadar sürede bir bölgeyi hedefleyebilir. 
Öngörülebilirlik: Hastaların yüzde doksanı, ortalama üç ile beş seanstan sonra kalıcı olarak tüylerden kurtulur.

Antalya Lazer epilasyon için nasıl hazırlanılır?
Antalya Lazer epilasyon işlemi, istenmeyen tüyleri ‘’hızlı yok eden’’ den fazlasıdır; potansiyel riskleri taşıyan ve uygulamak için eğitime ihtiyaç duyulan tıbbi bir prosedürdür. Bu tür bir işlemi sadece güvenilir bir merkezde yaptırınız. Lazer epilasyonun 3-4 hafta öncesine kadar ağda, cımbız veya epilatör ile kılları kökünden alma işlemleri yapılmamış olmalıdır. Bunun nedeni, lazerin etkileyeceği kıl köklerinin oluşumunu beklemektir. Lazer epilasyona gelmeden 3 gün öncesine kadar uygulama yapılacak bölgeye jilet kullanabilirsiniz. Seanstan önce ve sonra 2-3 hafta süre ile direk güneşe çıkılmamalıdır. Güneşe maruz kalınacak ise mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kullanılmalıdır. Güneş ışınları, lazer epilasyonun etkisini azaltır ve tedavi sonrası büyük olasılıkla komplikasyonlara yol açar.