Antalya Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Antalya Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Lazer Epilasyon ne demektir? Nasıl çalışır?
Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın hızlı, kalıcı ve bilimsel bir yoludur. Yapılan klinik çalışmalarda, epilasyon lazerleri ile %50-90 oranında kıl yok edilebildiği gösterilmiştir. Epilasyon sırasında lazer ışığı cilde zarar vermeden geçerek kıl kökündeki pigmentlere nüfuz eder. Kıl kökü tarafından emilen bu enerji, ısıya dönüşerek kıl kökünü tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Kalıcı epilasyon için kıl kökünün papilla denilen kısmının yok edilmesi amaçlanır. Koyu renkli ve kalın tüyler ısıyı daha iyi tuttukları için lazer ile tedavileri daha başarılıdır.

Lazer ne demektir? Ne işe yarar?
Lazer, tek renk ya da belli bir dalga boyunda ışık üreten cihazdır. Dermatolojide kullanılan lazerler istenilen hedef tarafından emilebilen yüksek enerjili ışık yayarlar. Değişik hedefler için değişik dalga boyları kullanılır. Epilasyondaki hedef kılın yapısındaki melanin pigmentidir.

Lazer Epilasyonda sadece doğru cihaz yeterlimidir?
Sadece doğru ve iyi bir lazer epilasyon cihazı kullanmak yeterli değildir. Lazerlerin dalga boyunun yanı sıra atış süresi, enerji yoğunluğu, spot çapının da kişiye, bölgeye, kılın rengine özel ayarlanarak kullanılması gerekir. Yoksa en iyi aletler bile doğru kullanılmadığında hem etkili olmaz hem de komplikasyon riski artar. Uygulamalar sırasında kıl özelliği değiştiği için kullanılan parametrelerde de değişiklikler gerekir. Bu nedenle uygulama deneyimli ve bilgili uzman hekimler tarafından ya da bu hekimlerin kontrolünde yapılmalıdır. Tuana Güzellik Merkezi olarak Antalya Lazer Epilasyon işleminde cildinize en uygun cihaz seçimini yapıyoruz.

Lazer Epilasyon yaptırmak istiyorum, ne yapmalıyım?
Öncelikle uzman doktor tarafından kişinin değerlendirilmesi gerekir. Tüylenmenin hastalıkla ilişkili olmasından şüphelenilirse nedeni araştırılmalıdır. Hormonal problem varsa tedavi ile bu problemin çözümlenmesi şarttır. Aksi taktirde yanıt alınması ihtimali çok azdır. Ayrıca, tedaviye başlamadan önce tüyler sarartılmamış, cımbız veya iple alınmamış olmalıdır.
Lazer Epilasyon kimlere ve hangi bölgelere uygulanabilir? Lazer Epilasyon uygulaması nasıl yapılır?
12 yaş ve üzeri herkese ve tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir. Hamilelerde yeterli çalışma olmadığı için uygulama tartışmalıdır. Lazer epilasyon uygulaması için en ideal aday açık cilt rengi üzerinde tüyleri koyu renk olanlardır. Bronzlaşmış olmak lazer seansını ertelemeyi gerektirir.
Tüylerin uzun olması gerekli değildir fakat lazerden etkilenebilmesi için köklerin var olması şarttır. Bu nedenle yüzdeki tüyler 1-2 hafta, vücuttaki tüyler 3-4 hafta içinde ağda, cımbız veya iple alınmamış olmalıdır. Tüyler uzun ise gereksiz enerji kaybını önlemek için kısaltılır ve bölge lazer ışığı ile taranır. Kökleri etkilenen tüyler uzamaya devam eder ve 1-3 haftada deriden atılırlar. 
Antalya Lazer Epilasyon konusunda aklınıza takılan tüm soruları cevaplamak adına sizleri Antalya’da Lazer Epilasyon yapan Güzellik Merkezimize bekliyoruz.