Antalya Cilt Bakımı

Antalya Cilt Bakımı

Antalya Cilt Bakımı

 Temiz ve güzel bir cilde sahip olmanın en önemli maddelerinden biri de düzenli cilt bakım yaptırmaktan geçmektedir. Bu cilt bakımını, evde kendiniz yapabileceğiniz gibi Antalya profesyonel cilt bakımı yapan yerlerden daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Cilt bakımı lekelere, kırışıklıklara, kuruluğa ya da yağlanmaya karşı değişik amaçlarla yapılabiliyor. Cildimize her gün uyguladığımız temizlik, nemlendirme, güneşten korunma amaçlı maddelerle en basit cilt bakımını zaten sürekli kendimize yapmamız gerekiyor. Günlük bakımlarını düzenli yapamayan kişilere en az ayda bir-iki kez cilt bakım uzmanı tarafından profesyonel hizmet almalıdır. Profesyonellerce yapılan cilt bakımında cilt daha derinlemesine temizlenir, yapılan masajlarla yüz boyun kasları gevşer. Gelin bugün sizlere Antalya’nın en çok tercih edilen Antalya Güzellik Salonu olarak cilt bakımı hakkında birkaç tüyo verelim.

Antalya Cilt bakımı nasıl olmalı ve ne sıklıkta yapılmalı?

 Cilt tipine göre, hem kullanılan maddeler, uygulama yolları, şekilleri hem de uygulamanın sıklığı değişiyor. Dermatologlar, hastalara tedaviye destek amacıyla cilt bakımı uygular. Böylece deriyi incelterek tedaviyi hızlandırmayı sağlarlar. Cilt bakımı, bu amaçla 7-10 günlük aralarla ve 5-6 seans şeklinde uygulanır. Bu bakımlar sonunda lekeler bir miktar açılır. Ayrıca leke açıcı kremlerin etkinliği artar, hastanın ince kırışıklıkları hafifler, günlük kırışıklık kremlerinin emilimi artar ve yağlı bir deride sivilce oluşumu engellenebilir. Her seanstan önce cilt yıkanır, sonra derin temizlik, glikolik asit (meyve asidi) ile yüzeysel peeling (soyma), seans sonunda da deri problemlerine yönelik (leke, kırışıklık, akne) kremler ve güneş koruyucu uygulandıktan sonra gerekirse nemlendirici de sürülebilir.

Antalya Cilt bakımı hangi aşamalardan oluşuyor?

 Antalya Cilt Temizliği: Özellikle temizlik mutlaka her gün yapılmalı. Cilt çok yağlı değilse yalnız akşam uygulanabilir. Yatmadan önce derideki kir, toz, makyajın temizlenmesi çok önemli. Makyaj temizliği, cilt tipine göre yağı çözebilen losyon, süt, kremlerle yapılabilir. 

Tonik (sıkıştırıcı): Gülsuyu, retinoik asit, salisilik asit, glikolik asit veya resorsin bu aşamada kullanılabilir. İnce, hassas, kuru ciltler bu aşamayı atlayabilirler.

Nemlendirme: Yağlı ciltlerin özellikle göz ve dudak çevresine, kuru ciltler için tüm yüze jel, losyon, krem, maske formlarında alfahidroksi asit, betahidroksi asit, hyalüronik asit, gliserin gibi maddeler mutlaka her gün uygulanmalı. Maskelerdeki etken maddeler, yüzde daha uzun süre (15-20 dakika) tutularak, az sayıda (haftada 2-3 gün) uygulama ile daha etkili olabiliyor.

Güneşten korunma: Cilt bakımında olmazsa olmazlardan biri. Bu korunma biçimi leke oluşumunu, kırışmayı engellediği gibi deri kanserinden de korunmanın tek yöntemidir. Yaşa göre anti-aging ürünler kullanılacaksa bu aşamada güneş koruyucularından önce ve (veya) akşam uygulanabilirler.

Antalya Güzellik Merkezleri arasında Antalya Tuana Güzellik merkezi olarak uzman kadromuz ile Antalya lazer epilasyon, Antalya en uygun fiyatlı Antalya cilt bakımı hizmeti vermekteyiz. Sizler de hem uygun fiyatlı hem profesyonel cilt bakım hizmeti almak istiyorsanız iletişim bölümündeki numaralarımızdan bize ulaşarak randevu alabilirsiniz.