Antalya Lazer Epilasyon Merkezleri

Antalya Lazer Epilasyon Merkezleri

 Bu yazımızda sizlere lazer epilasyon nasıl yapılır sorusuna cevaplar vereceğiz. Lazer epilasyonla dalga boyu prensibi ile çalıştığını söyleyen uzmanlar kullanılan lazer ışığıyla dalga boyu kıl köklerinize siyah rengini veren melanin pigmenti tarafından da emilmesine ve kıl kökünün de bu sayede de tahribini sağlar. Günümüzde ise uygulanan lazer uygulamaları kullanıcılarının da herhangi bir ağrıya maruz kalmadan şekilde optimal sonuçlarında elde edilmesi gerekir. Özellikle de bundan dolayı lazer yönteminde soğutucu olan teknolojisi de dahil oluyor. Bu uygulamayla beraber de rahat olabileceği yanma veya ağrı hissi engellenmektedir.

Antalya Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?
 Yeni nesil olan lazer epilasyon cihazları burun içi ve kulak içi de dahi olmakla beraber her bölgeye uygulandığını belirten uzmanlar, yüz, boyun, ense, kulaklar, koltuk altı, bacak, omuz, gövde, kalça, sırt, bel çevresi, göğüs üstü ve genital bölge lazer epilasyonu uygulandığı bölgeler olarak bilinmektedir. Lazer epilasyon işlemi bayanlarda olduğu gibi de aynı prensiple erkeklere de  uygulanmaktadır.

 Doku itibariyle göz çukur ve kaş bölgesi de uygulamalarda tercih edilmez. Cilt hastalığı olanlarda ise beyaz, kızıl ve sarı kıl renklerine sahip kişiler kanser hastalarına, hiperpigmentasyon, aşırı broz cilt ve hipopigmentasyon yatkınlığı olan kişiler, tetracycline ve retinodler gibi de ışığa karşı hassaslaştırmış ilaç kullanan kişiler lazer uygulanmamaktadırlar.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
 Antalya Lazer epilasyon uygulamasının kısa bir sürede tamamlanması ve uygulama olduğuna dikkat çekeriz. Antalya Lazer epilasyon işlemi yapmadan önce kişi tüylerini jiletle kısaltmalıdır. Fakat ağda gibi de kıl köklerini tamamen temizlememesi gerekiyor. Tüylerin boyları kısaltılıp daha sonrasında uygulamanın yapılacak olduğu bölgedeki kıl kökleri de lazer cihazıyla taranıyor. Fakat uygulamaya da başlamadan önce kişi ten ve kıl rengine göre de lazer değerlerinin ayarlanması gerekmektedir. Bu evrede ise kişinin kendine göre en uygun dozu uygulanması işlemin başarısı içinde önemli bir noktadır. Uygulamanın yapılacak olduğu bölgelerde ayrı ayrı doz ayarlandığını da söylemiştir. İşlemin yapılacağı da bölgenin büyüklüğü de epilasyon süresini etkiliyor. Seanslar ortalama olarak da 5 dakika ila 2 saat arası sürebilmektedir. Bu sürede uygulamanın yapılacağı bölgeye göre de değişiklik göstermektedir. Lazer epilasyon yöntemi ise genel olarak 6 ila 8 seans arasında tamamlanır.

Lazer Epilasyonda Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?
Antalya Lazer Epilasyon işlemi yaptırırken, işlemi yaptıracağınız Antalya Lazer Epilasyon Merkezi çok önemlidir. Lazer Epilasyon konusunda deneyimli ve cildinize uygun olarak kullanılacak lazer epilasyon cihazının seçimi çok önemlidir. Tuana Güzellik merkezi olarak Antalya’da sizlere profesyonel lazer epilasyon hizmeti vermekteyiz. Sizler de merkezimize gelerek cilt analizi Antalya cilt bakımı veya  sonrası cildinize en uygun lazer epilasyon cihazını seçerek Antalya’da güvenilir lazer epilasyon işlemi yaptırabilirsiniz.